فرماندار شهرستان زابل عنوان کرد : کسب مهارت برای افراد جامعه ضروری است

 

فرماندارشهرستان زابل در نشست با مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان که به مناسبت بزرگداشت هفته ملی مهارت برگزار شد از ضرورت کسب مهارت برای افراد جامعه سخن گفت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛  غلامرضا گنجی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل در دیدار با خداداد اولیایی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان وبلوچستان و هیات همراه ضمن تبریک هفته ملی مهارت گفت : کسب حداقل یک مهارت توسط هر فرد در جامعه ضروری است و در راستای توسعه آموزش های مهارتی بایستی مباحث اطلاع رسانی و جلب مشارکت برای آموزش گسترش یابد تا همه بتوانند از امکانات مراکز آموزشی به سهولت و بهترین شکل استفاده نمایند.

رئیس کمیته اشتغال شهرستان زابل با بیان اینکه اگر به موضوع مهارت آموزی با توجه به نیاز بازار توجه شود قطعا نرخ بیکاری نیز کاهش می یابد، تصریح کرد:یکی از راه های بالفعل رساندن ظرفیت های شهرستان ، تقویت آموزش های فنی و حرفه ای و حمایت از مهارت آموزان است که در این خصوص تسهیلات اشتغال زایی دولتی به افراد آموزش دیده و دارای مدرک و گواهینامه مهارت پرداخت شده است.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان ورود دانش آموختگان دانشگاهی به مراکز فنی و حرفه ای برای جبران خلاء کسب مهارت در دوران تحصیل را قابل توجه دانست.

خداداد اولیایی نیز در این دیدار برای اشاعه مهارت آموزی در مناطق مختلف شهرستان زابل با همکاری فرمانداری این شهرستان اعلام آمادگی کرد .