رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای چابهار معرفی شد

مهراب امراء در حکمی از سوی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان به عنوان رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان چابهار منصوب و در مراسمی معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان وبلوچستان

مراسم تکریم و معارفه رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان، مسئولین اداری و نماینده های مردم شهرستان چابهار،سراوان ،کنارک،نیکشهر ،قصرقند در مجلس شورای اسلامی، مدیران آموزشگاه های آزاد و خصوصی فنی و حرفه ای شهرستان و نمایندگان اصناف در مرکز فنی و حرفه ای این شهرستان برگزار گردید

 طی این برنامه از آقای ریگی تقدیر و آقای مهراب امرا به عنوان رئیس جدید مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان معرفی شدند. در این مراسم مهندس اولیائی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان  با تقدیر از عملکرد آقای ریگی  ایشان را فردی مدبر، تلاشگر و توانمند خواندند و از آقای امرا رئیس تازه منصوب مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان با عنوان فردی اخلاق مدار، با تجربه و صاحب سبک نام بردند. نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی  در ادامه با تبیین سه شاخه اصلی برنامه ریزی اشتغال کلان شامل: صنعت، خدمات، کشاورزی بر ضرورت باز تعریف مهارت های مصوب در سازمان فنی و حرفه ای کشور تاکید و این امر را یک مقوله بنیادین و پراهمیت در راستای روزآمدی شاخه های آموزشی فنی و حرفه ای در راستای تحقق شعار سال بر شمردند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار چابهار روز سه شنبه در این مراسم اظهار داشت: توسعه کارآفرینی تنها راه حل برون رفت از مشکل اشتغال است و مهارت آموزی نسل جوان در کنار تحصیل مهترین نیاز جامعه در مسیر رفع معضل بیکاری محسوب می شود.

کورش محمدی توجه به مهارت آموزی نیروی انسانی در راستای توسعه سواحل مکران را خواستار شد و افزود: بحث اشتغالزایی خیلی مهم است و باید به آن توجه شود.

وی بیان کرد: با توجه به حساسیت خاص شهرستان چابهار و نیاز بازار کار در حوزه های صنعت شیلات، پتروشیمی و دیگر ظرفیت ها مهارت آموزی به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار چابهار همچنین خواستار راه اندازی رشته های مهارتی گاز و صنایع مرتبط مستقر در این شهرستان شدو افزود: رشته های مرتبط با نیاز بازار کار می تواند مشکل بیکاری را تا حدودی مرتفع کند.