معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: مهارت های فنی و حرفه ای اثربخشی زیادی در جامعه دارند

 

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دیدار با استاندار البرز گفت: مهارت های فنی و حرفه ای اثربخشی زیادی در جامعه دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، علی اوسط هاشمی در دیدار با استاندار البرز که روز سه شنبه دوم مهر ماه در محل دفتر استاندار البرز صورت گرفت، با اشاره به اینکه یادگیری و فراگیری سن خاصی دارد و گروه های هدف ما برای آموزش های فنی و حرفه ای نباید محدود به کارآفرینان باشد، افزود: می توانیم با آموزش و پرورش به مرحله ای برسیم که اردوهای علمی دانش آموزان در مراکز مهارت آموزی برگزار شود.

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: استاندار البرز ناظر اصلی بر فعالیت های تربیت مربی و مراکز آموزش فنی حرفه ای البرز است و مدیران این مراکز باید طی هماهنگی کامل با نماینده عالی دولت در استان، تدابیر لازم را برای مهارت افزایی در راستای اشتغالزایی اتخاذ کنند

وی با بیان اینکه به دلیل فرهنگ غلط، در خصوص مشاغل فنی تنفر ایجاد شده، ادامه داد: مهارت های فنی و حرفه ای اثربخشی بیشتری در جامعه دارند و باید نگاه های نادرست از این مشاغل برداشته شود.

هاشمی گفت: این نگاه باید به خوبی در جامعه نهادینه شود و ارزش مهارت های فنی و حرفه ای، تحت شعاع مشاغل خاص کمرنگ نشود.

وی با تاکید بر اینکه ضرورت دارد در استان پرظرفیت البرز مهارت افزایی برای اشتغالزایی به یک پروژه تبدیل شود، افزود: اکنون البرز مهاجرپذیر می تواند با آموزش مهارت های فنی و حرفه ای، تربیت کننده نیروهای کار و صادرکننده آنها به سایر استان ها باشد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: البرز قابلیت های صنعتی بزرگی دارد که می تواند در تعامل با مراکز آموزش فنی و حرفه ای و مهارت افزایی از این ظرفیت ها بهره برداری درستی در مسیر اشتغالزایی داشته باشد.

وی با بیان اینکه البرز با مرجعیت مهارت، اشتغال را پیشتازی می کند، اضافه کرد: این استان قابلیت الگو شدن برای سایر استان ها در مهارت افزایی و اشتغالزایی را دارد.

در ادامه این دیدار، عزیزاله شهبازی استاندار البرز با اشاره به اینکه مهارت افزایی ضامن اشتغال است گفت: مهارت آفرینی را در البرز به یک پروژه تبدیل کرده و الگویی برای سایر استان ها خواهیم شد.

نماینده عالی دولت در استان البرز از مهمترین برنامه های اولویت دار خود را ایجاد بسترهای اشتغال دانست و افزود: این موضوع از دغدغه های مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید می باشد.

وی در پایان اظهار داشت: با تفکیک بسیاری از دستگاه های استان از مدیریت تهران، البرز می تواند مستقل و تصمیم گیرنده حوزه های مدیریتی خود باشد.