معاون وزیر و ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: حفظ میراث بومی اقلیم های مختلف کشور از جمله صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان که قطب سوزندوزی است باید در اولویت قرار گیرد.

نشست صمیمانه رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان ایرانشهر با معاون وزیر و ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان وبلوچستان ، به نقل از روابط عمومی مرکز ایرانشهر: در دیداربا علی اوسط هاشمی ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورو مربیان صنایع دستی مرکزخواهران ایرانشهر که در حال حاضر بعنوان مدرسین پودمانهای پلیواردوز بلوچ و سکه دوز بلوچ در مرکز تربیت مربی کرج در حال تدریس می باشند ،مطرح شد:

حفظ میراث بومی اقلیم های مختلف کشور از جمله صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان که قطب سوزندوزی است باید در اولویت قرار گیرد.

علی اوسط هاشمی افزود:

اینکاربه  منظور زدودن  گرد محرومیت از رخساره زنان هنرمند استان سیستان وبلوچستان  و با پیشینه تاریخی از این خطه که بعنوان قطب سوزن دوزی نیز معرفی شده است می باشد .

وی خواستار افزایش تلاش و بکارگیری همه جانبه توان مهارتی و آموزشی مربیان در جهت برندسازی ، صادرات، به روز رسانی و معرفی هر چه بهتر فرهنگ غنی ایرانی اسلامی به مرزهای خارج از کشور و ایجاد زمینه های مساعد کسب و کار و اشتغال پویا در کشور شد .

 

اسماء ناروئی رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه ای خواهران شهرستان ایرانشهر نیز ضمن تشکر از این دیدار صمیمانه  و اهداء نمونه کارهای سکه دوزی مربیان تحت آموزش پودمان سکه دوز بعنوان یادبود خواستار تسریع در روند پیگیری استاندارد نویسی رشته های جدید مهارتی و بارگزاری آن در سایت های آموزشی سازمان شد.