جلسه کمیته پدافند غیر عامل در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان تشکیل شد .

جلسه کمیته پدافند غیر عامل اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان با حضور مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان واعضاء این کمیته در محل سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد. .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ خداداد اولیائی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان  با اعلام این خبرگفت : پدافند غیرعامل بکارگیری اصول و ضوابط پدافند غیر عامل در مقابله با تهدیدات نرم افزاری الکترونیکی بعنوان حفاظت و صیانت از شبکه های اطلاع رسانی و رایانه ای و ایمن سازی سازه ها و در طرح ها ی عمرانی در مقابله با حوادث و کاهش هزینه ها ضروری دانست.
اولیائی افزود : امروزه شاهد تغییرشکل تهدیدات دشمن از حوزه نظامی به حوزه های سایبری و فرهنگی می باشیم که مهمترین این تهدیدات برای ثبت احوال در حوزه‌های اینترنت، نرم‌افزار و عامل انسانی ظهور کرده است. که بایستی با همکاری و تعامل و پشتیبانی در مقابله تهدیدات اقدامات موثر و مفیدی برداشته می شود.
وی اظهارداشت : یکی از برنامه های سال جاری پیگیری جهت تشکیل کمیته پدافند غیرعامل براساس دستورالعمل ها میباشد تا مباحث مرتبط با پدافند غیرعامل در دستگاهها ، پیگیری و اهداف تعیین شده تحقق یابد ، و با استفاده از خرد جمعی، همفکری و همکاری گروهی برای حل مسائل به صورت کارشناسی ، بررسی ، تصمیم سازی و اقدام گردد.
محمد مهدی ایوبی دبیر کمیته با اشاره به لزوم تقویت و توسعه پدافند غیر عامل اظهار داشت : پدافند غیر عامل می بایست به عنوان یک اصل مهم و موضوع مستمر با مشخصه های افزایش پایداری ، کاهش آسیب پذیری ، ارتقاء بازدارندگی و تسهیل در امر مدیریت بحران در برابر تهدیدات دشمن و با ژرف اندیشی در صدر وظایف ، اولویت ها و برنامه ریزی ها قرار گیرد.
ایوبی افزود : توسعه و تقویت پدافند غیر عامل جامعه را از گزند آسیب های جبران ناپذیر ناشی از جنگ نرم مصون می نماید و امنیت پایدار را برای میهن اسلامی به ارمغان می آورد .
وی تصریح کرد : پدافند غیرعامل به معنای پیشگیری از بروز بحران و کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفاً با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است و زیرساخت‌های جامعه باید به گونه‌ای ایمن‌سازی شوند که در برابر هرگونه تهدیدی مصون از آسیب بوده و یا حداقل آسیب را متحمل شوند .
ایوبی خاطر نشان کرد : اقدامات اساسی در تامین دفاع غیرعامل شامل مواردی می‌باشد که در تهیه طرح‌ها متناسب با ماموریت، وضعیت، موقعیت و شرایط زمانی و مکانی و رده سازمانی باید مورد استفاده و بهره برداری لازم قرار گیرد.
در این جلسه دبیر کمیته گزارشی از عملکرد کمیته پدافند غیر عامل اداره کل را ارائه و هر یک از اعضا به بیان دیدگاه های خود پرداختند و در پایان تصمیماتی جهت پیگیری و رفع مشکلات موجود اتخاذ گردیدو کلیپ های آموزشی نیز نمایش داده شد ..