کارکنان و کارآموزان اداره کل و مراکز فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان شرکت نمودند

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان ، معاونین ،روسا،کارکنان ، مربیان و کارآموزان این دستگاه در کلیه نقاط استان در راهپیمایی روز دانش آموز شرکت نمودندوبا سر دادن شعارهایی علیه استکبار جهانی و در راس آنها آمریکا، بار دیگر با آرمان های حضرت امام خمینی(ره) ؛مقام معظم رهبری واهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تجدید پیمان کردند.

امروز ۱۳ آبان روز ملی استکبار ستیزی، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا ، روز دانش آموز و تبعید امام راحل به ترکیه به خاطر اعتراض به مصوبه کاپیتولاسیون آمریکایی است. به این مناسبت کارکنان، مربیان و کارآموزان این اداره در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان روز ملی استکبار ستیزی شرکت نمود. در این راهپیمایی اقشار مختلف مردم در خیابان‎های شهرهای مختلف استان حضور یافتند و با شعارهای کوبنده انزجار خویش را از سیاست‎های استکباری کشورهای غربی ابراز کردند. شایان ذکر است همزمان با سراسر کشور راهپیمایی ۱۳ آبان در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

۱۳ آبان ۵۸ دانشجویان پیرو خط امام و مردم ایران با ورود به سفارت آمریکا در خیابان طالقانی، این لانه جاسوسی را تسخیر کرده و جاسوسان حاضر در آن را به گروگان گرفتند. همچنین پیش از این اتفاق و در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ دانش‌آموزان تهرانی که در اعتراض به حکومت و جنایات پهلوی در دانشگاه تهران تجمع کرده بودند، به خاک و خون کشیده شدند و امام راحل نیز در ۱۳ آبان سال ۱۳۴۳ به علت اعتراض به حکومت پهلوی و مصوبه کاپیتولاسیون آمریکایی به کشور ترکیه تبعید شد.

بنابراین ۱۳ آبان یادآور سه واقعه مهـم و تاریخ ساز تبعید حضرت امام خمینی(ره) به ترکیه، کشتار دانش‌آموزان مقابل دانشگاه تهران توسط گارد رژیم ستمشاهی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان مسلمان پیروی خط امام خمینی(ره) است لذا راهپیمایی ۱۳ ابان فرصتی برای نمایش روحیه استکبار ستیزی نسل جوان و نوجوان امروز جامعه است.

لازم به ذکر  است که در پایان شرکت کنندگان در این مراسم پس از قرائت قطعنامه و تایید آن با ندای الله اکبر  ، پرچم رژیم غاصب اسرائیل و آمریکا را به آتش کشیدند.