کلاهبرداری با شگردهای جدید به روش برنده شدن در قرعه کشی و فروش سبد کالا!!

 

در حال حاضر شرکت هایی با وجود گرانی و افزایش فشار اقتصادی بر مردم از شگردهایی همچون تحویل بن سبد کالا و برنده شدن در قرعه کشی برای کلاهبرداری استفاده می کنند.
مطلب زیر گزارش نمونه ای از این نوع کلاهبرداری تلفنی است که متاسفانه منجر به مالباختگی یکی از دانشجویان شده و جهت آشنایی با این روش منتشر می شود:

همچنین یک کد تخفیف سبد کالا هم به شما تعلق گرفته که می توانید این کالاها را با قیمت ویژه دومیلیون و دویست هزار تومان دریافت کنید. فرد کلاهبردار حتی کالاها و مدل کالاها را هم به من گفت و من هم حتی قیمت کالاها را از سایت ها استعلام گرفتم و دیدم کالاهای اعلام شده چیزی حدود هفت میلیون ارزش دارند!

بنابر این با توجه به نوع مکالمه اغواکننده فرد تماس گیرنده، مبلغ مذکور را به شماره کارت داده شده از طریق خودپرداز واریز کردم و آدرس و کدپستی را هم به فرد دادم. و خوشحال بودم که هم برنده قرعه کشی خواهم بود و هم کالای با تخفیف ویژه دریافت می کنم.

متاسفانه من که در آن لحظات کاملا تحت تاثیر قرار گرفته بودم، ساعت ۱۸ به تماشای شبکه آی فیلم نشستم و دیدم هیچ قرعه کشی پخش نشد!!

روز بعد با شماره مذکور تماس گرفتم و در عین ناباوری پاسخ دادند! و گفتند به دلیل مشکلات پیش آمده قرعه کشی پخش نشده است ولی شما برنده ۵ میلیون تومان شده اید که برای دریافت این مبلغ با شما هماهنگی می کنیم که به شرکت ما که در تهران است تشریف بیاورید.

با توجه به اینکه با جستجو در اینترنت، متوجه شدم این روش نوعی کلاهبرداری است، به شرکت مربوطه گفتم که من منصرف شده ام و جایزه و کالای مربوطه را نمی خواهم لطفا پول من را برگردانید، که با پاسخ منفی فرد مذکور مواجه شدم!!

در نمونه های مشابه این گونه تماس ها در برخی از مواد حتی هیچ کالایی هم ارسال نمی شود و یا حتی در صورت ارسال، کالاهایی بی کیفیت و بی ارزش ارسال می شود که بسیار از مبلغ دریافت شده ارزش پایین تری دارند.

متاسفانه در تمامی انواع این کلاهبرداری ها با سوءاستفاده از احساسات افراد، اقدام به انجام عمل مجرمانه خود در پوشش شرکت هایی به ظاهر قانونی می کنند و بدون حتی دادن رسید یا تضمین در قبال دریافت کالا به فروش محصولات بی کیفیت و بی ارزش خود می پردازند.

 

fa فارسی
X
Skip to content